warto odwiedzić
Aktualności Imprezy Zespół Kurpianka Kapela Kurpiowska Twórcy i artyści
Menu

Gmina Kadzidło

Parafia PW Świętego Ducha w Kadzidle

KS "Kurpik" Kadzidło

Zespół weselny "Jak Wiatr"

Historia CKK

W 1977r. decyzją Naczelnika Gminy Kadzidło powołano Gminny Ośrodek Kultury. GOK nie dysponował własną bazą, mógł jedynie korzystać z sali Spółdzielni "Kurpianka". Kadrę stanowił jeden pracownik etatowy - Dyrektor. W tym okresie kompletowano sprzęt, urządzenia i wyposażenie Ośrodka. W październiku 1980r. zakończono prace adaptacyjno-budowlane nad lokalem GOK i uroczyście oddano go do użytku. Nowy lokal pozwalał na zmianę działania ówczesnej placówki. Jednak do kwietnia 1981r. nastąpiły aż cztery zmiany na stanowisku dyrektora. Od roku 1981 GOK zatrudniał (obok Dyrektora) instruktora ds. programowania i instruktorów godzinowych. Jedną z podstawowych funkcji GOK było zapewnienie pomocy i opieki merytorycznej placówkom kulturalno-wychowawczym innych pionów organizacyjnych, Klubom Ruch i Rolnika.

W latach 1987-1993 dwukrotnie nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora. W roku 1991 decyzją Wójta zakupiono obiekt pod działalność Ośrodka Kultury. W roku 1995 rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego programu MKiSz "Ginące Zawody" w zakresie reaktywowania tradycyjnych zajęć kurpiowskich. W roku 1997 obchodziliśmy 50-lecie działalności zespołu folklorystycznego "Kurpianka". W roku 1999 miało miejsce 50-lecie GBP w Kadzidle. W roku 2004 nastąpiła zmiana na stanowisku Dyrektora, został nim Mirosław Boroń. W październiku 2012 Dyrektorem został Grzegorz Parzych.

W ostatnim czasie kultura kurpiowska stała się wartkim strumieniem i nurtem pobudzającym i otwierającym coraz to nowe obszary życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego regionu. Coraz to więcej zadań podejmowanych przez nasz Ośrodek skupiało się na łączeniu tego co ponadlokalne, uniwersalne z tym co lokalne, regionalne, ludowe w harmonijną całość. Pojawiły się przed nami nowe możliwości i zadania w zakresie kurpiowskiej kultury ludowej. W związku z nowymi zadaniami np.: dokumentacją i archiwizacją twórczości kurpiowskiej, z inicjatywy Wójta Gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego nasz Ośrodek, 9 lutego 2009 roku, zmienił nazwę na CENTRUM KULTURY KURPIOWSKIEJ im. ks. Mieczysława Mieszki w Kadzidle.


Kontakt

Centrum Kultury Kurpiowskiej
Im. Ks. Mieczysława Mieszki

ul. Kościuszki 6, 07-420 Kadzidło
tel. fax: (029) 717 61 89
e-mail: centrumkurpiowskie@o2.pl

Pracownicy CKK

Pożyteczne informacje
Skansen Zagroda Kurpiowska
ul. Trasa Mazurska 1b
07-420 Kadzidło
tel. 29 761 82 00

Ceny biletów:
Normalny: 5 zł
Ulgowy: 3 zł

Godziny otwarcia:
Codziennie 10:00 - 17:00

Strona WWW
Cennik wynajmu sali widowiskowej
  • 1 godz. (szkolenia, pokazy): 60 zł

Na wesela, imprezy imieninowe, stypy, chrzciny i inne prywatne imprezy sali nie wynajmuje się.

Treść zarządzenia Dyrektora CKK
Próby zespołu "Kurpianka"
Liczba odwiedzin strony:
© 2015 Centrum Kultury Kurpiowskiej
Projekt i wykonanie: Maciej Skibowski
Autor fot. tła: Natalia Skibowska